2014 Yılı Necatigil Şiir Ödülü Duyurusu

 

13 Aralık 1979 tarihinde yitirdiğimiz şair Behçet Necatigil'in anısına 1980 yılından bu yana ailesi tarafından düzenlenen Necatigil Şiir Ödülü, 2014 yılında Türkçenin Dudaklarısın Sen adlı kitabı için oy birliği ile Enver Ercan'a verilmiştir..

10 Nisan 2014 tarihinde Doğan Hızlan başlanlığında toplanan Seçiciler Kurulu'nun ödüle ilişkin açıklaması şu şekildedir: "Enver Ercan bu kitabında çağdaş şiirimizin ustalarını konu edindiği anı-düş şiirleriyle geçmiş şiirimize lirik bir saygı duruşunda bulunurken, ustalar aracılığıyla şiir sanatının gizleriyle de okurlarını buluşturuyor.
Bu şiirler Enver Ercan'ın şiirleri olduğu kadar şiirimizin büyük ustalarından günümüz okurlarına birer selam olarak da okunabilir. 'Türkçenin Dudaklarısın Sen' lirik şiirimize yeni bir pencere açmasıyla da önemli bir yapıt olarak değerlendirilmiştir."

2014 yılı Seçiciler Kurulu'nda Eray Canberk, Cevat Çapan, Refik Durbaş, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan yer alıyordu.

Ödül töreni 16 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 18.30'da Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı'nın katkılarıyla vakfın Ortaköy/Feriye tesislerindeki Hamdi Saver salonunda yapılacaktır.

 

İletişim için: info@aysesarisayin.com